poniedziałek, 9 maja 2011

Idealny brzuch, Aerobiczna 6 Weidera

Idealny brzuch, Aerobiczna 6 Weidera

Oglądając wszystkie piękne sylwetki w filmach, marzymy o idealnej figurze. Jednak nie jest to takie łatwe. Po pierwsze, bez motywacji daleko nie zajedziemy. Motywacja może być ze strony rodziny, partnera lub od siebie. Ważne, żeby sobie powiedzieć, że żeby wyglądać pięknie, trzeba coś ze sobą zrobić. I jak nie teraz, to kiedy?

Jeżeli mamy już motywację, to połowa drogi za nami. Dalej będzie już z górki. Musimy podejść do lustra i zobaczyć, z jaką fałdką czujemy się najgorzej. Jeżeli przeszkadzają nam niezbyt szczupłe uda, wybieramy ćwiczenia na tą właśnie partię mięśni. Dziś zaś skupimy się na partii brzucha. Gdy chcemy popracować nad zalegającym od świąt tłuszczykiem na boczkach, ważne jest by dobrać odpowiednie ćwiczenia.

Jednym z najbardziej popularnych i najbardziej efektownych ćwiczeń jest słynna Aerobiczna 6 Weidera. Jest to zestaw sześciu ćwiczeń, które mają za zadanie budować odpowiednie partie brzucha. Bo nie wystarczy robić klasycznych brzuszków i liczyć na niewiarygodne efekty. Każdy mięsień brzucha jest inny, a ćwiczenia w A6W są dobrane do każdej partii.

Najważniejszym momentem podczas wykonywania ćwiczeń jest zatrzymanie się na 3 sekundy podczas napięcia mięśni. Oto te ćwiczenia Idealny brzuch, ćwiczenia na mięśnie brzucha:

1. Leżąc na twardej podłodze, układamy ręce wzdłuż ciała. Podnosimy głowę i klatkę piersiową równocześnie zginając jedną nogę w kolanie. Rękami łapiemy kolano i wytrzymujemy tak 3 sekundy. Wracamy do pozycji wyjściowej i robimy tak samo z drugą nogą.

2. Drugie ćwiczenie jest takie samo, z tą różnicą, że podnosimy na raz dwie nogi.

3. W ćwiczeniu trzecim dochodzi utrudnienie. Jest podobne do ćwiczenia drugiego, z tym, że ręce nie trzymają kolan, tylko są splecione za karkiem. Również podczas napięcia mięśni wytrzymujemy w bezruchu przez 3 sekundy.

4. Podobne ćwiczenie, lecz obie nogi podnoszone są na raz. Dłonie nadal znajdują się na karku.

5. Unosimy klatkę piersiową i dłonie na karku. Nogi podnosimy zaś jedna po drugiej, nie opuszczając je na ziemię. Taki „rowerek” robimy z 5 razy podczas jednego unoszenia.

6. I najtrudniejsze zadanie. Unosimy klatkę piersiową z rękami za głową i równocześnie podnosimy wyprostowane nogi do góry. Możemy podnieść je niezbyt wysoko, a także trochę wyżej. Ważne, byśmy za każdym razem czuli napięcie mięśni. Podczas tego napięcia wytrzymujemy 3 sekundy. To jest jeden pełny cykl.

Ćwiczenia są dość trudne, lecz gdy przyswoimy sobie je do codziennego rytmu dnia, będzie nam dużo łatwiej. Co kilka dni możemy zwiększać obciążenie mięśni, dodając po jednym cyklu więcej. Najlepiej na początku zacząć od 3, a później analogicznie zwiększać.

Dla lepszych efektów możemy dorzucić sobie także klasyczne brzuszki. Ważne jest, by się nie poddawać. Gdy osiągniemy swój cel i zrzucimy zbędne kilogramy, nie należy zaprzestawać ćwiczeń. Również dodatkowa dieta dobrze nam zrobi. Życzę powodzenia w ćwiczeniach!

Artykuł z serwisu Airstar.plDarmowe artykuły do przedruku

Autor: Amo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz