wtorek, 31 maja 2011

Sprzęt fitness a odchudzanie w warunkach domowych

Sprzęt fitness a odchudzanie w warunkach domowych

Które urządzenie fitness jest skuteczniejsze? Które będzie dla mnie lepsze? Które spali mi tłuszcz w miesiąc? Itd. itd... Dręczą Cię podobne pytania? Spokojnie nie Ciebie jednego/jedną. Zapewne masz swój własny zestaw wątpliwości na temat treningu i odchudzania, czy tak? W dalszej części tekstu postaram się nieco rozjaśnić Tobie te zagadnienia. Być może pomogą Ci one samemu odpowiedzieć sobie na te pytania. A dzięki temu będziesz mógł/mogła samodzielnie podjąć słuszną decyzję. Chyba warto móc samodzielnie świadomie decydować o swojej sylwetce, swoim zdrowiu, prawda?

Znam dziewczynę, która zwlekała z zakupem sprzętu do ćwiczeń i rozpoczęciem treningów właśnie przez takie pytania. Ciągle miała wątpliwości, co wybrać, czy będzie skuteczne, ile czasu zajmie… itd. Po naszej rozmowie doszedłem do wniosku, że jej pytania sprowadzają się do jednego: Które urządzenie wybrać, żebym schudła jak najszybciej? I ile to potrwa, bo ja chcę już? Czyli chyba najczęstsze pytanie, tak? Moja odpowiedź była taka: Najskuteczniejsze będzie to, na którym będzie Ci się ćwiczyło najlepiej. Jak będziesz ćwiczyła z przyjemnością to i efekty przyjdą szybko. A w ogóle to pomyśl.



Już przynajmniej od paru miesięcy zastanawiasz się nad tym samym pytaniem. A wiesz ile już byś osiągnęła gdybyś zdecydowała się na jakiś sprzęt od razu? I pomyśl ile znowu czasu stracisz jak dalej będziesz zwlekać z decyzją? Naprawdę każdy sprzęt fitness będzie skuteczny jak tylko będziesz na nim ćwiczyć. Każdy organizm reaguje podobnie na aktywność fizyczną tego nie zmienisz. Dziewczyna chyba przemyślała sprawę, bo już na drugi dzień trochę poczytała o konkretnych urządzeniach, pomyślała które jej najbardziej będzie pasowało i w końcu kupiła stepper i wzięła się za treningi.



Zastanów się czy Ty też nie marnujesz w podobny sposób swojego cennego czasu? Przecież każdy dzień, w którym zwlekasz z rozpoczęciem aktywności fizycznej działa na Twoją niekorzyść. Zdajesz sobie z tego sprawę? Nie do końca? To zastanów się: skoro już wiesz jak duże korzyści dla zdrowia ma ruch, a Ty tak jak w przykładzie już od paru miesięcy wahasz się nad wyborem osprzętu… widzisz ile już czasu straciłeś/łaś? A ten czas mógł być wykorzystany naprawdę efektywnie. Do dzisiaj cieszyłbyś/cieszyłabyś się osiągniętymi rezultatami. Mam dla Ciebie taki mały teścik, a raczej kilka pytań: Zastanów się i wymień 10 powodów, przez które jeszcze nie uprawiasz ćwiczeń i nie dbasz o swój wygląd, sprawność i zdrowie?



Prawda, że ciężko znaleźć realne 10 powodów? Na pewno, a to dlatego, że naprawdę bardzo niewiele jest rzeczy które mogą słusznie odwieść od lekkich treningów. Ja wymieniłem za to 10 cech, które przemawiają za ćwiczeniami, nie sprawiło mi to żadnego problemu, bo naprawdę było, w czym wybierać. Oto i one:



- poprawa wyglądu zewnętrznego

- poprawa kondycji

- poprawa ogólnej sprawności organizmu

- poprawa zdrowia

- zwiększenie odporności na choroby i infekcje

- możliwość rozładowania stresu i emocji

- ćwiczenia wprawiają w dobre samopoczucie

- większa pewność siebie

- dotlenienie mózgu, to naprawdę udowodniony fakt- umiarkowane ćwiczenia pozytywnie wpływają na myślenie

- lepszy metabolizm



Można by rozpisać się na temat każdego z tych podpunktów, ale przecież większość korzyści jest oczywiste i na pewno je dostrzegasz prawda?



No dobrze, teraz jeszcze trochę o samym sprzęcie fitness. Można wyróżnić jakby sześć podstawowych grup tzw. dużego sprzętu- czyli tego który będzie podstawą dla Twoich treningów. I tak mamy:



- rowerek stacjonarny- klasyczne już urządzenie w kategorii fitness. Najlepiej nadaje się dla osób, które lubią np. oglądać telewizję lub czytać książki. Śmiało i bez problemu można połączyć te czynności z jazdą na rowerku treningowym. Czyli mamy dwa w jednym, to dopiero oszczędność czasu prawda? Oprócz spalania zbędnych kilogramów na rowerku wypracujesz także świetną kondycję.



- orbitrek- urządzenie ćwiczące niemal całe ciało jednocześnie. Pozwala to na stosunkowo szybkie efekty w spalaniu tłuszczu. Pozatym to urządzenie chyba nigdy się nie nudzi. A to dopiero motywacja do ćwiczeń!



- stepper- głównie do pracy nad kształtem i odchudzeniem nóg (ud i łydek) oraz pośladków i bioder. Jeśli o te partie chodzi to stepper niema sobie równych. Przy okazji zajmuje najmniej miejsca i jest bardzo łatwy w użyciu, a przez to przyjemny.



- wioślarz- ten przyrząd konkuruje z orbitrekiem do miana wykorzystujących jednocześnie jak najwięcej mięśni. Tyle tylko, że wiosła budują bardziej wytrzymałość- siłową. To doskonałe wręcz urządzenie do ukształtowania i ujędrnienia mięśni bez zwiększania ich. Intensywność treningów na tym sprzęcie wręcz gwarantuje efekty w odchudzaniu.



- ławeczki i urządzenia wielofunkcyjne- często bardzo wymyślne i krytykowane przyrządy. A nie słusznie, bo każde z nich ma swoje unikalne zastosowania i każde jest skuteczne, jeśli tylko się go używa.



- bieżnie- największy sprzęt, co tu dużo mówić symulacja truchtu. Każdy, kto kiedyś biegał wie, jaką dobroczynność niesie ta forma aktywności...



Pozostały jeszcze masażery, ale to raczej sprzęt relaksujący... Niemniej jednak skutecznie pobudza krwiobieg i stymuluje odprężenie.



Każdy sprzęt fitness, na którym będziesz ćwiczyć przyniesie efekty. Niektóre będą bardziej ukierunkowane np. na pracę nad nogami, inne nad górnymi partiami ciała. Ale wszystkie przyniosą te ogólne najbardziej pożądane efekty. Spalenie tłuszczu, zyskanie sprawności, ujędrnienie ciała- skóry, wymodelowanie i ukształtowanie sylwetki- mięśni. To wszystko z kolei pracuje na Twoje zdrowie, na długie lata.



Dużo osób zniechęca jednorazowy wydatek na tego typu urządzenia. Spójrz jednak długoterminowo. Jeśli spojrzysz na to obiektywnie to właściwie nie potrzeba żadnego komentarza. Jednak dla pewności wspomnę ile wydałbyś/wydałabyś choćby na karnety na siłownie przez parę lat (miesięcznie ok. 70-100zł) i ile czasu kosztuje dotarcie do klubu i sam trening w nim? Ile czasu w przyszłości będziesz musiał/musiała spędzić u lekarzy, specjalistów, ile pieniędzy wydać na lekarstwa? To wszystko można zminimalizować dbając o siebie. Nie wierzysz? Przecież to wszystko nie wzięło się samo z siebie, Ktoś nad tym pracował, ktoś to badał i sprawdzał przez długie lata. I to, o czym tutaj mówię to tylko wyniki tych badań, które przeprowadzane były na zwykłych ludziach takich jak Ty czy ja. Zastanów się nad tym, naprawdę warto spróbować.



Napisałem tutaj nieco o sprzęcie fitness, odchudzaniu i zdrowiu. Uwierz mi, że to cenne informacje które, albo zdobywa się latami, albo kupuje od specjalistów. Oczywiście Ty nie musisz za nie nic płacić. Chciałbym tylko, żebyś poszukał jeszcze więcej informacji na ten temat. Wiem, że skoro dobrnąłeś/dobrnęłaś dotąd to zależy Ci na swoim zdrowiu, sprawności i atrakcyjnym wyglądzie. Dlatego nie marnuj cennego czasu i dowiedz się jeszcze więcej niż dowiedziałeś się do tej pory.

--
Stopka


Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - Twojego źródła artykułów do przedruku.

sobota, 21 maja 2011

Jak zyskać szczupłe i zgrabne uda? Ćwiczenia na uda.

Jak zyskać szczupłe i zgrabne uda? Ćwiczenia na uda.

Autorem artykułu jest Rafał Kołodziej



Czy również nie możesz poradzić sobie z tkanką tłuszczową na udach? Czy ty także jesteś tym typem osoby, który z przyjemnością oddałaby się relaksowi na plaży, ale wstydzi się tego jak wygląda?

Faktem jest, że miliony ludzi na całym świecie cierpi na nadwagę a ludzie lubią oceniać innych po wyglądzie. Dodatkowa tkanka tłuszczowa bardzo często odkłada się na udach i niestety jest bardzo widoczna. Jeśli czujesz, że Twoja uda są zbyt duże, nie przejmuj się. W tym artykule jest rozwiązanie! Jeśli będziesz czytać ten artykuł do końca odkryjesz kilka wspaniałych sposobów na spalenie tkanki tłuszczowej na udach i zyskasz wspaniałe ciało, z którego będzie można być tylko dumnym.

Aby zrzucić to, co niepotrzebne na udach w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na dietę. Staraj się unikać węglowodanów takich jak rafinowany cukier, biała mąka i produkty z niej wykonane. Zamiast tego zacznij korzystać z bogactwa pełnoziarnistych produktów (chleb, makaron, ryż). Wykorzystuj także w kuchni mąkę z pełnego przemiału. Dieta powinna być skonstruowana w znacznej mierze z warzyw i owoców. Takie postępowanie pomoże ci pozbyć się kilku kilogramów w przeciągu kilku nadchodzących tygodni. Warto także unikać słodzonych napoi gazowanych i tych przepełnionych kofeiną napoi energetyzujących. Zamiast tego skorzystaj z czystej wody. Po raz kolejny najprostsze rozwiązanie okazuje się najlepsze. Czysta woda nie tylko pozwoli usunąć z ciała niepożądane toksyny, ale także wpłynie na lepszy metabolizm i będzie miała bardzo korzystny wpływ na całe ciało.

Kiedy dieta jest już pod kontrolą czas ustalić plan treningowy. Ćwiczenia powinny być ściśle dostosowane do zrzucenia tkanki tłuszczowej z ud i oddziaływać na różne partie nóg. Między innymi na mięsień czworogłowy uda, ścięgna, przywodzicieli stawu biodrowego.

Zanim zaczniesz ćwiczenia na mięśnie ud lub jakiekolwiek inne partie twojego ciała ważna jest odpowiednia rozgrzewka. Dzięki temu ograniczysz ryzyko wystąpienia kontuzji do minimum i zyskasz najwięcej korzyści z wykonywanych ćwiczeń. Nigdy nie powinno wykonywać się ćwiczeń bez rozgrzewki gdyż może to spowodować więcej krzywdy dla organizmu niż miało przynieść dobrego.

By rozgrzać mięśnie możesz wybrać się na krótki 15 minutowy jogging. Można także wybrać się na intensywny spacer lub jeśli ćwiczenia będą wykonywane w domu po prostu dreptać przez krótki czas w miejscu

Przejdźmy do ćwiczeń na uda.

1. Mięsień czworogłowy – jednym z najbardziej efektywnych ćwiczeń na mięsień czworogłowy uda, które pozwala zrzucić nagromadzoną tkankę tłuszczową jest technika przysiadów.

Na początku stań w niedużym rozkroku, który będzie odpowiadał szerokości barków. Spleć ręce za głową. Następnie po prostu zegnij kolana, pamiętając o prostych plecach. Zgięcie powinno być do momentu, w którym tyłek i nogi tworzą niemal kąt prosty w porównaniu do podłogi. Powróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie. Całość ćwiczenia powinna składać się z 3 serii po 20 powtórzeń.

2. Ćwiczenie przywodzicieli dla zrzucenia tkanki tłuszczowej z ud – to ćwiczenie będzie wymagało leżenia na podłodze. Jeśli posiadasz matę do ćwiczeń to cudownie, czas ją wykorzystać. Połóż się na swojej prawej stronie i podnieś głowę. Użyj prawej ręki, jako podpórki pod głowę. Lewa noga leży teraz równolegle do prawej. Wystarczy powoli podnosić ją do góry i powoli opuszczać. Nie pozwól by noga opadła do pozycji wyjściowej dopóki nie wykonasz 20 powtórek. Po wykonaniu serii zmień pozycję ciała i teraz połóż się na lewej stronie. W ten sam sposób kontynuuj ćwiczenie. Ćwiczenie powinno zostać wykonane po 3 serie (20 powtórzeń) dla każdej strony.

3. Ćwiczenia na ścięgna, dzięki którym spalisz tkankę tłuszczową na udach - do tego ćwiczenia można wykorzystać ławkę. Połóż się twarzą do podłogi. Następnie zegnij nogi w kolanach i przyciągnij pięty jak najbliżej pośladków. Powtórz ćwiczenie w 3 seriach po 20 powtórzeń.

4. Skakanka - do spalania tkanki tłuszczowej z ud warto także wykorzystać skakankę. By osiągnąć pożądany rezultat warto ćwiczyć na niej przynajmniej 3-4 razy w przeciągu tygodnia. Skakanka może być również wykorzystana podczas rozgrzewki. Warto zadbać o to by skoki były wystarczająco wysokie a plecy przy tym proste.

Wszystkie powyższe ćwiczenia są bardzo efektywne i pozwolą ci zrzucić nagromadzoną tkankę tłuszczową z ud w krótkim okresie czasu. Na wyrobienie zgrabnych nóg jest oczywiście masa innych ćwiczeń. Jeśli jednak wykonasz powyższe ćwiczenia i zastosujesz do tego opisany sposób odżywiania twój sukces jest niemalże nieunikniony. Wykonuj podany plan przez 30 minut każdego dnia przez najbliższe 3 tygodnie. Efekty Cię zaskoczą!

---

Darmowy kurs "Motywacja w Odchudzaniu". Osiągnij, w końcu, swój cel zrzucenia wagi: http://odchudzanieprzezmotywowanie.pl/


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Aqua aerobic

Aqua aerobic

Autorem artykułu jest Marcin Staniski



Podczas aqua aerobicu następuje szybkie spalanie kalorii- w ciągu godziny około 580 kcal. Zajęcia mogą być prowadzone w formie układów choreograficznych. Na początku jest rozgrzewka, która trwa około 3-5 minut, potem część główna – wytrzymałościowo – siłowa ( około 30 minut ) i na koniec około 3 minut rozluźnienie.
Aqua aerobic to połączenie aerobicu i pływania. Gimnastyka w wodzie znana jest od dawna. W Polsce jednak formy muzyczno - ruchowe w wodzie są jedną z najnowocześniejszych form ruchowych. Moda na taką formę ruchu przyszła oczywiście ze Stanów Zjednoczonych. Jej dużą zaletą jest to, że mogą ją uprawiać osoby o różnej sprawności fizycznej i niekoniecznie potrafiące pływać. Doskonale dają sobie radę na takich zajęciach osoby z nadwagą, bowiem siła wyporu sprawia, że ciało człowieka staje się lżejsze i dużo łatwiej można wykonywać ruchy. Podczas takich zajęć uczestnicy są zanurzeni do połowy w wodzie, co sprawia, że kręgosłup jest odciążony. Poza tym ciepła woda powoduje rozluźnienie mięśni, co sprzyja likwidacji przykurczów i kształtowaniu prawidłowej postawy. Jest to bardzo korzystne dla osób nie uprawiających sportu , starszych, z problemami kostno-stawowymi oraz osteoporozą bowiem te czynniki często wykluczają udział w wielu innych formach ruchowych. Podczas aqua aerobicu następuje szybkie spalanie kalorii- w ciągu godziny około 580 kcal. Zajęcia mogą być prowadzone w formie układów choreograficznych. Na początku jest rozgrzewka, która trwa około 3-5 minut, potem część główna – wytrzymałościowo – siłowa ( około 30 minut ) i na koniec około 3 minut rozluźnienie. Cały trening trwa około 40 minut. W trakcie zajęć stosuje się przybory np. makarony, deski, obciążniki wypornościowe. Przybory te mają za zadanie wspomagać ruch lub go oporować. Mają również zastosowanie odciążające.


Aqua aerobik ma wiele zalet:


· wzmacnia mięśnie przy doskonałym odciążeniu kręgosłupa i stawów

· zwiększa elastyczność mięśni, ścięgien i więzadeł

· zwiększa ruchomość stawów

· redukuje tkankę tłuszczową i zmniejsza celulitis

· zwiększa pojemność wyrzutową serca co ma wpływ na poprawę wydolności organizmu

· zmniejsza napięcie i stres

Przeciwwskazaniem są:

· otwarte rany

· infekcje

· nadczynność tarczycy

· wady układu krążenia

Aqua aerobic ma bardzo wielu zwolenników, bo to naprawdę bardzo fajna forma zajęć ruchowych, Zazwyczaj jak już jej raz spróbujesz to nie masz ochoty z niej rezygnować i z niecierpliwością czekasz na kolejne zajęcia. Jest bardzo przyjemną formą spędzania aktywnie czasu a przy okazji wysmukla sylwetkę i poprawia postawę ciała, Jest już dostępny na większości basenów w Polsce. Polecam go wszystkim niezdecydowanym, którzy chcą się poruszać, ale z powodów kondycyjnych bądź zdrowotnych obawiają się tradycyjnych zajęć na sali czy na siłowni.

Więcej ciekawych artykułów na www.wdzieki.com
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Trening na orbitrekach.

Trening na orbitrekach.

Autorem artykułu jest Przemysław Kałka



Orbitrek - jest to urządzenie służące poprawie sylwetki, po przez treningi aerobowe. Można by ćwiczenia na orbitreku porównać do „chodzenia na nartach". Na tym sprzęcie pracują zarówno nogi jak i ręce (inaczej niż np. podczas jazdy na rowerze, bieganiu na bieżni, czy ćwiczeniu na stepperze).

Orbitrek wymaga od nas większego zaangażowania w treningi niż np. stepper, czy rower stacjonarny. Z racji tego, że przy orbitreku trenujemy całe ciało (ręce muszą współpracować z nogami). Jedno „napędza" drugie. Dzięki takiemu połączeniu jesteśmy bardziej podatni na spalanie kalorii (większa praca fizyczna = więcej spalonych kalorii). Trzeba też zauważyć, że jest to sprzęt, który można zakupić do domu, i trenować podczas oglądania ulubionego programu telewizyjnego. A jest przy okazji tańszym urządzeniem - w porównaniu do np. bieżni czy wioślarza (mam tu na myśli ergo-wiosła).

Jak należy trenować na orbitreku ?
Zasada podobna jak w przypadku każdego innego urządzenia przygotowanego do treningów aerobowych. Po pierwsze - musimy ustalić priorytety. Jak już to mamy, to czas przygotować się do treningów. Początkowo proponuję trenować co dwa dni, po 20-30 minut (najlepiej tuż po treningu siłowym). Po około tygodniu jeśli jesteśmy wstanie - to zwiększamy czas jednej sesji treningowej. Tak jak jest pokazane w tabeli.

Tydzień - Ilość treningów w ciągu tygodnia - Czas [w minutach]
1 - 3 - 20
2 - 3 - 25
3 - 3 - 30
4 - 4 - 35
5 - 4 - 40
6 - 4 - 45
7 - 4 - 50
8 - 4 - 55
9 - 5 - 60

Druga opcja jest skierowana do osób bardziej zaawansowanych.
Tydzień - Ilość treningów w ciągu tygodnia - Czas [w minutach]
1 - 3 - 25
2 - 3 - 30
3 - 4 - 35
4 - 4 - 40
5 - 4 - 45
6 - 4 - 50
7 - 4 - 55
8 - 5 - 60
9 - 5 - 60

W tym wypadku zaczynamy od 25 minut i 3 treningów w tygodniu. Jednak ostatnie dwa tygodnie to 5 treningów w tygodniu, po godzinie każdy. Jednak nie polecam zaczynać od „końca". Jeśli nie wprowadzimy stopniowo naszego organizmu do treningu aerobowego. To możemy sobie bardziej zaszkodzić.

Wszystko trzeba robić z głową, sport to zdrowie. Ale przemyślane treningi to podstawa.

Orbitrek jest o tyle ciekawym urządzeniem, że wyróżnia się spośród innych tym, że angażuje całe ciało do wysiłku. Oprócz tego - trenując na nim, uważam że zawodnik nie będzie miał problemu przy próbach „biegania na nartach". Podczas ćwiczeń na orbitrekach, można nabrać technikę, która będzie przydatna właśnie podczas biegania na nartach. Przy ćwiczeniu na tym sprzęcie, wyrabiamy silne i mocne ramiona, a przy okazji ćwiczymy ruchy, które wykorzystać można w okresie zimowym na nartach.


Błędem jest twierdzić, że orbitrek w porównaniu z bieżnią to niebo, a ziemia. A miałem możliwość wykonywania ćwiczeń na jednym i na drugim przyrządzie. I według mnie - orbitrek umacnia nasze ramiona i nogi (przy okazji pozwala spalać tkankę tłuszczową - a niekiedy nawet mięśniową - jak się nie zabezpieczymy). A bieżnia pomaga spalić tkankę tłuszczową i mięśniową (jeśli nie zadbamy o to by ją uchronić przed tym), i wzmacnia nasze kończyny dolne. Także w tym wypadku to orbitrek jest korzystniejszym sprzętem. Jednak na żadnej siłowni nie powinno zabraknąć podstawowych urządzeń do treningów aerobowych tj. Rower stacjonarny, bieżnia, stepper i orbitrek.

Jeśli trenują Państwo na siłowni, gdzie są te urządzenia. To proponuję wykonywać treningi mieszane. Otóż robimy 3 sesje w tygodniu, i warto by było wykonywać treningi na różnych urządzeniach tzn.
Sesja treningowa Przyrząd
1 trening Orbitrek
2 trening Bieżnia
3 trening Rower
4 trening Stepper
5 trening Orbitrek
6 trening Stepper
7 trening Rower
8 trening Bieżnia

Można też robić tak, że bardziej skupiamy się na orbitreku i wtedy na trzy sesje treningowe, dwie przypadają na sam Orbitrek, a trzecia na inny dowolny sprzęt. Proponuję urozmaicać treningi i nie być „schematycznym". Organizm się przyzwyczaja - a czym więcej razy go zaskoczymy tym ciekawsze możemy mieć efekty.

---

HellHound.pl - najlepszy sprzet fitness i siłowy


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Ćwiczenia na brzuch jako zdrowy styl życia

Ćwiczenia na brzuch jako zdrowy styl życia
9 grudnia 2010
Autor: arkadiusz.szuba
Ćwiczenia na brzuch od dawien dawna były popularne. Każdy kto dba o swój wygląd musi również zadbać o wygląd swojego ciała. Na brzuchu osiada się najwięcej tkanki tłuszczowej, dlatego też by wyglądać lepiej nasze ćwiczenia musimy zacząć właśnie od ćwiczeń brzucha.

Istnieje wiele metod na to, by stracić zbędne kilogramy na brzuchu. Przede wszystkim nie dajmy się nabrać na urządzenia z telezakupów. Takie urządzenia nie dają rezultatów z których będziemy zadowoleni. Pamiętajmy o tym, by uzyskać płaski brzuch należy ciężko pracować. Najważniejszym elementem jest systematyczność, dzięki to której nasz brzuch będzie regularnie tracił w obwodzie. Nasz brzuch możemy ćwiczyć zarówno na siłowni jak i w domu, jednak, jeżeli mamy możliwość chodzić na siłownie powinniśmy jak najczęściej to robić. To właśnie na siłowni uzyskamy najlepsze rezultaty. Będziemy mieli dostęp do profesjonalnego sprzętu, oraz do porad trenera, który doradzi nam w miarę konieczności, oraz pomoże w ułożeniu naszego planu ćwiczeń. Bez planu nie mamy nawet co zaczynać trenować to jest najważniejszy czynnik, który wpływa na nasze przyszłe efekty. W domu również możemy trenować nasz brzuch. Efekty mogą być bardzo podobne do tych na siłowni wcale nie potrzebujemy profesjonalnego sprzętu tylko systematyczność. Ćwiczenia na płaski brzuch to, jednak nie wszystko. Ważnym elementem jest również odpowiednia dieta, dzięki to której szybciej dojdziemy do naszych rezultatów. Zmiana trybu życia pozwoli nam na lepsze życie, oraz zdrowie. Ogólnie mówiąc zdrowy styl życia staje się coraz bardziej popularny. Jeszcze kilka lat temu nikt nie dbał o to co je, a teraz powstaje coraz to więcej możliwości dbania o swoje zdrowie. Powinniśmy zebrać wiedzę na temat tego jak się prawidłowo odżywiać.

Podsumowując na koniec dobra kondycja fizyczna, oraz dobre zdrowie to podstawa do tego, by dobrze czuć się każdego dnia. Jeżeli brakuje Ci witalności powinieneś coś z tym zrobić i zacząć pracować nad sobą.

Tekst pochodzi ze strony Shout.pl - Artykuły do przedruku